Az ember általában több sportot kipróbál az élete során, nem ragad le egy mozgásformánál. Így vagyok ezzel én is, az úszástól kezdve a küzdősportokon át a röplabdáig mindent kipróbáltam és legalább egy évig csináltam is. A kedvenceim a csapatsportok, nem annyira szeretem a magányos mozgást, nekem mindig együtt jár a sportolás a baráti társasággal és a jó beszélgetésekkel. Időről időre elhasználódnak a sportoláshoz használt ruháim és cipőim, plusz mindig kell valamilyen eszköz a különböző sportágakhoz, úgyhogy már van egy jól bejáratott webshopom, ahol minden szükséges dolgot beszerezhetek kedvezményes áron.
Az internetes áruház elindításának folyamata
Nem vagyok informatikus, de pont a napokban olvastam utána a webshop üzemeltetésnek, úgyhogy valamennyire képbe kerültem a témával. Ha valaki esetleg egy internetes áruház nyitásában gondolkozik, akkor az alap ötlet kidolgozása és a névválasztás mellett fordítson kellő figyelmet a tárhely bérlésre is. A weblapoknak, weboldalaknak mindig kell legyen tárhelye, hogy létezhessen és üzemelhessen az adott oldal. Ha valaki nagyban gondolkozik, akkor akár egy vagy több szervert is beszerezhet, akár még szerver szobát is építhet, de általában a sima tárhely bérlés elég szokott lenni a kisebb vállalkozásoknak.
Számtalan a lehetőség, csak ki kell választani a megfelelőt
Attól függően, hogy mekkora a vállalkozás, milyen forgalmat bonyolít a webshop és hány látogatója van naponta, többféle csomagból lehet kiválasztani a megfelelőt. Az induló webshopoknak direkt van egy kisebb, olcsóbb tárhely csomag, amit le lehet majd cserélni egy komolyabbra, ha beindul az üzlet és növekedne. Külön vannak térhely bérlésre specializálódott cégek, úgyhogy, ha valakit érdekel, csak beírja a keresőbe, hogy weblap tárhely és már válogathat is a különféle cégek kínálatai között. Általában havi bontásban van a tárhely bérlés, de ha valakinek kényelmesebb a hosszú távra előre kifizetés, akkor lehetőség van éves szerződésre. Természetesen csak azután kerül sor a megállapodásra, hogy egy öt napos próbaidőszak alatt az ügyfél kipróbálja a tárhelyet, az esetlegesen felmerült hibákat jelzi egy szakértőkből álló csapatnak, akik egyetlen szempillantás alatt orvosolják a problémát és ha minden jól működik, akkor jöhet a papírmunka.
Szerencsére kapunk segítséget, nem nekünk kell megcsinálni mindent
Nem egy bonyolult folyamat ez, de valamiért mégsem épült be a köztudatba. Talán az az oka ennek, hogy elég specifikus témáról van, hiszen webshop indítással vagy weboldal létrehozással nem sokan foglalkoznak, aki pedig igen, az előbb vagy utóbb képbe kell kerüljön a dolgok menetével. Az informatika órán elsajátított tudás nem foglalja magába a vállalkozások elindítását az interneten és nem látja el a diákokat hasznos tanácsokkal, hogy hogyan is álljanak neki egy ilyen projektnek. De szerencsére még a laikusok számára is könnyen lebonyolítható az egész folyamat, mert a térhely bérléssel foglalkozó cég munkatársai minden igényünket kiszolgálják, nekünk csak az elképzelésünket kell megosztani velük. Akár a honlapról, akár magáról a webshopról beszélünk, nem nekünk, vagyis az ügyfélnek kell megvalósítania a dolgokat, rábízhatjuk magunkat a szakemberekre. Igaz ez a tárhely választásra is, hiszen jó eséllyel nem sok fogalma van annak a különböző tárhelyek nagyságáról és a viszonyítási alapokról, aki most ismerkedik csak a témával. Éppen ezért érdemes még a folyamat elején minden kérdésünket feltenni, megválaszoltatni, hogy helyes döntést hozhassunk, ha ki kell választani a vállalkozásunkhoz passzoló tárhelyet.